Aktualności

Spotkania podróżnicze dla podopiecznych Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego

Członkowie SOIT wspierają Fundację Św. Jana Jerozlimskiego w realizacji programu Wielka Sztuka dla Małych Ludzi czyli Podróżowanie przez Sztukę. Celem tego projektu jest organizowanie dla podopiecznych dzieci i młodzieży całorocznego cyklu spotkań zapraszających do otwartości na świat, podróże, działania artystyczne.

 

Istotą programu są działania artystyczne oraz edukacyjne polegające na poznawaniu określonych kręgów kulturowo-geograficznych w oparciu o tradycyjną kulturę i sztukę tych miejsc oraz wyrażaniu jej poprzez własną formę artystyczną. Dzieci i młodzież uczestniczące w programie uczestniczą w kulturowej podróży po bezkresach: Afryki, Australii, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji oraz wybranych zakątkach Europy.

 

Pierwsze spotkanie odbyło się 6 kwietnia. Katarzyna Szełemej-Pobożniak z agencji HAXEL Events & Incentive opowiedziała podopiecznym fundacji o codziennym życiu i kulturze andyjskich Indian w Ekwadorze. Dzieci miały możliwość zobaczenia unikalnych zdjęć z wioski indiańskiej i wysłuchania niezwykłych historii opartych o własne doświadczenia podróżniczki.

Powrót