Aktualności

SOIT wspiera Fundację Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła

Rok 2020 był rokiem pełnym wyzwań, w którym przyszło nam się mierzyć z pandemią i niespotykanym dotąd kryzysem w naszej branży. Nasze stowarzyszeniowe plany i pomysły zostały wywrócone do góry nogami. Od 9 lat, po raz pierwszy nie odbyła się w listopadzie Gala Columbus Day. Ze względu na obostrzenia nie mogliśmy się także spotkać na tradycyjnej SOIT-owej Wigilii. Wiedzieliśmy natomiast, że z jednej z naszych inicjatyw nie zrezygnujemy bez względu na wszystko! CSR jest bowiem wpisane w nasze DNA, a szczególnie w tych trudnych czasach pomoc jest bezcenna!
Od wielu lat współpracujemy i wspieramy Fundację Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła. Fundacja prowadzi DOM dzienny dla dzieci i młodzieży pochodzących z najuboższych rejonów Warszawy. To wyjątkowy Dom, który zapewnia podopiecznym stabilizację, bezpieczeństwo, w którym dzieci czują się kochane, mogą się rozwijać, uczyć się otwartości i samodzielności oraz odkrywać i realizować swoje pasje. Do Domu fundacyjnego przychodzą po szkole w godzinach 13-20, a tam czekają na nich opiekunowie i wolontariusze, którzy pokazują im świat jakiego nie znają – dobry, pełen empatii i zaufania. Wspólnie wyrównują braki edukacyjne, emocjonalne, wychowawcze i społeczne. Fundacja uczy dzieci samodzielności, życiowej zaradności i szacunku – wartości i umiejętności, których nie potrafią zapewnić im najbliżsi. Dzieci zostają pod opieką fundacji przez wiele lat, a dzięki długofalowej opiece i wsparciu dzieci traktują dom fundacyjny jak drugi dom rodzinny, a opiekunów z fundacji jak swoją rodzinę, na której zawsze mogą polegać.
Dzięki takim długofalowym działaniom fundacji, dzieci rozwijają się, odkrywają swoje pasje, zdobywają doświadczenie, a nawet spełniają swoje marzenia o podróżach, na które same zdobywają fundusze i które samodzielnie planują.
Od 2014, co roku organizowaliśmy podczas Gali Columbus Day aukcję charytatywną pamiątek podróżniczych przywiezionych przez członków SOIT z podróży po całym świecie. W 2019 roku uzyskaliśmy z licytacji rekordową kwotę 73 949 zł, a od 2014 roku, we wszystkich edycjach aukcji zebraliśmy już blisko 188 tysięcy złotych dla podopiecznych Fundacji.
W tym trudnym roku dla nas wszystkich, skupiliśmy się na najpilniejszych i najważniejszych potrzebach dzieci i fundacji, które pojawiły się w związku z pandemią i koniecznością zdalnego nauczania. Wiemy, jak ważna jest komunikacja, stały kontakt z dziećmi i wspieranie ich w tych trudnych czasach izolacji. Zakupiliśmy i przekazaliśmy dla fundacji sprzęt – 5 laptopów, które ułatwią zdalną naukę oraz kontakt z dziećmi.
Na przyszły rok zaplanowaliśmy także zorganizowanie cyklu tematycznych, interaktywnych spotkań on-line, „Spotkanie z Przygodą „, podczas których dzieci poznają niezwykle miejsca na świecie oraz ich historie, kulturę i ciekawostki.
Nasza akcja CSR dostarczyła nam wiele radości i pozytywnej energii. Warto pomagać! Warto być razem w tych trudnych czasach!
Zachęcamy także Was do regularnego wspierania fundacji – „DOM to najlepszy prezent”
1% podatku – Nr KRS 0000 630 706
Powrót