Aktualności

IV zjazd SOIT z nową strategią

Wrześniowy zjazd członków Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel (SOIT) to już kilkuletnia tradycja. Celem Walnego Zgromadzenia Członków było podsumowanie działalności SOIT w 2019 oraz przyjęcie strategii na kolejne lata. Nie zabrakło również czasu na branżową integrację.

To były bardzo pracowite miesiące, w trakcie których zrealizowaliśmy dziewięć wydarzeń i spotkań branżowych. SOIT współkoordynował Meetings Week Poland 2019,  zorganizowaliśmy pierwsze wydarzenie integracyjne dla właścicieli i pracowników agencji członkowskich – „SOIT na Fali”, a także rozpoczęliśmy cykl spotkań „SOIT Talks”, które stanowią platformę wymiany doświadczeń członków związanych z zarządzaniem agencją incentive.  Bardzo ważnym momentem dla SOIT była premiera raportu „Barometr SOIT”, który jest jedynym w Polsce badaniem rynku incentive travel. – wylicza Sebastian Słoniewski, Prezes Zarządu SOIT.

Członkowie SOIT od grudnia 2018 pracowali nad nową strategią Stowarzyszenia na lata 2020-2021. Podczas wrześniowego zjazdu wybrano priorytetowe działania związane z budowaniem przyszłości SOIT, aktywnością na rzecz organizacji, firm członkowskich i ich pracowników oraz na rzecz rynku MICE.

„Planujemy skupić się na tych działaniach, które wspierają działalność i budują przewagę konkurencyjną agencji członkowskich, ale także będą rozwojowo wpływać na cały rynek incentive travel. Duży nacisk położymy na rozwój badania polskiego rynku incentive travel – Barometr SOIT, a także promocję najlepszych standardów przetargowych w ramach projektu Dobry Przetarg. Ważnym dla nas obszarem będą także szkolenia biznesowe”. – podsumowuje Łukasz Adamowicz, Wiceprezes Zarządu SOIT.

Agenda wyjazdu oprócz części merytorycznej, obejmowała również program integracyjny. Członkowie SOIT powitali w swoim gronie reprezentantów nowych agencji członkowskich z południa Polski – Anastazję Szerkus z Conqueror Travel Club oraz Liwiusza Misiaszka z Air Tours Club. Spływ kajakowy rzeką Wkrą oraz kolacja degustacyjna zgodnie z ideą slow food, były doskonałą okazją do dalszych rozmów o biznesie, wyzwaniach i aktualnej na rynku incentive travel.

Zjazd SOIT odbył się w dniach 15-16 września w BoniFaCio SPA & Sport Resort.

 

Powrót