Aktualności

Siódma edycja Columbus Day z rekordowym wynikiem aukcji charytatywnej

8 listopada 2018 już po raz siódmy SOIT zorganizował Galę Columbus Day, która zgromadziła blisko 150 osób – członków stowarzyszenia i zaproszonych gości z branży MICE. Tradycyjna aukcja charytatywna pamiątek podróżniczych świata zakończyła się z rekordowym wynikiem.

Columbus Day na świecie obchodzony jest na cześć Krzysztofa Kolumba jako upamiętnienie dnia dotarcia do wybrzeży Ameryki w 1492 r. Kolumb jest symbolem tych, którzy przekraczają granice, ruszają w nieznane. Columbus Day to święto nieograniczonych możliwości, jakie stawia przed nami podróżowanie. Jest hucznie obchodzone w wielu krajach jako święto podróżników. Siedem lat temu Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel wprowadziło tę tradycję do Polski a Gala Columbus Day na stałe wpisała się w kalendarz imprez branżowych jako wyjątkowa okazja do branżowej integracji i networkingu.

Columbus Day to największe święto branży Incentive. Wydarzenie rozwija się z roku na rok. Jesteśmy dumni, że jako organizacja non – profit istniejemy w przestrzeni jako grupa, która wspólnie potrafi zmieniać i kształtować swoje środowisko. – dodaje Sebastian Słoniewski Prezes Zarządu SOIT.

Od pięciu lat podczas Columbus Day odbywa się aukcja charytatywna pamiątek podróżniczych, które członkowie SOIT przywożą z różnych zakątków świata. Podczas tegorocznej aukcji zebrano rekordową kwotę 31 300 zł, które otrzyma Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła.

„Jestem pod wielkim wrażeniem stowarzyszenia, ludzi, organizacji. Dziękuję za piękny wieczór oraz za rekordową aukcję, dzięki której w fundacyjnym Domu dla dzieci będzie w zimie ciepło, w święta świątecznie, a w zimie przygodowo. Zostanie zorganizowana uczta wigilijna, choinka i św. Mikołaj. A w ferie dzieci i młodzież wyjadą w góry na zimową przygodę.” – podsumowuje aukcję Joanna Radziwiłł prezes Fundacji Opiekuńcze Skrzydła.

We wszystkich edycjach aukcji zebrano już ponad 100 tysięcy złotych. Zgromadzone środki umożliwiły m.in. zorganizowanie zimowiska dla dzieci, warsztatów podróżniczo-artystycznych oraz przeprowadzenie remontu domu dla podopiecznych fundacji.

Tegoroczna Gala Columbus Day odbyła się pod hasłem „Aviator Vintage Party”, a klimat wieczoru podkreśliły dekoracje i stroje gości w stylu retro. Aukcję poprowadził Roman Piętakiewicz – aktor, konferansjer, wodzirej i showman. Goście usłyszeli klimatyczną kompozycję utworów w stylu retro, jazzujące ballady, ale także sporo energetycznych i tanecznych światowych przebojów w wykonaniu zespołu RockaVibes. Wokalistką zespołu jest niesamowita Natalia Kowalska, znana szerszej publiczności z uczestnictwa w programie The Voice of Poland.

Partnerzy Gali przygotowali dla uczestników Wydarzenia atrakcyjne prezenty i nagrody do wygrania w konkursie wizytówkowym m.in. vochery podbytowe w RPA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Panamie, Brazylii, Turcji, Grecji, Słowenii, Francji, na Cyprze oraz w Polsce. Partnerem Głównym Wydarzenia już po raz kolejny został SKYBUS.PL. Parterami Gali były również linie Lotnicze Emirates, FlyDubai, a także DMC Liberty International Tourism Group i MEP Destination Business Solutions. Partnerem technologicznym Gali była platforma Event&Travel Apps.

Gala odbyła się w Klubie Aviator Bar & Lounge w Hotelu Airport Okęcie Warszawa.

Powrót