Łukasz Adamowicz

Członkowie SOIT

Łukasz Adamowicz

Wiceprezes Grupy BFC

Studiował w Instytucie Stosunków Międzynarodowych oraz Wydziale Zarządzania UW. Ukończył ścieżkę specjalizacyjną „Negocjacje mediacje i prowadzenie szkoleń” w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych.

Od 1995 w Grupie BFC. W ramach Grupy BFC odpowiada za rozwój pionu klienta korporacyjnego. Tworzył ski meetingi, programy outdorowe, projekty incentive , eventy oraz ofertę korporacyjną Hotelu Bonifacio. Po pierwsze organizator. Snowboardzista, często poza wyratrakowanymi trasami. Divemaster poszukiwacz podwodnego życia. Wielbiciel Włoch, Slow Foodu i kieliszka dobrego wina.

Zdobywca branżowej nagrody MP Power12 w kategorii Meeting planner – agencja incentive travel. W 2020 roku znalazł się na prestiżowej liście 100 najbardziej wpływowych osób w przemyśle spotkań na świecie – Eventex – The 100 Most Influential People in the Event Industry oraz na liście WaszaTurystyka.pl – 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce. Już 3 kadencję, od 2015 roku, jest Wiceprezesem zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel. Członek Rady Polskiej Organizacji Turystycznej VIII kadencji.

W 2020 roku od początku koronakryzysu współtworzył branżową inicjatywę TUgether, a następnie Radę Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Od samego początku jest aktywnym członkiem Sztabu Kryzysowego, uczestnikiem bezpośrednich rozmów z rządem i Ministerstwem Rozwoju w sprawie pomocy dla branży turystycznej oraz przemysłu spotkań. Brał udział w opracowywaniu rozwiązań i instrumentów pomocowych dla przemysłu spotkań i turystyki, przygotowywał poprawki do spec ustawy tzw. mikrotarczy dla turystyki. Bierze aktywny udział w pracach związku Pracodawcy RP i dostarcza unikalnej wiedzy na temat sytuacji w przemyśle spotkań, turystyce, turystyce biznesowej. Jest częstym gościem mediów jako ekspert branżowy.

BFC IncentivePGE Narodowy Ks. J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa

BFC Incentive – to dział grupy BFC wyspecjalizowanym w obsłudze klientów instytucjonalnych. Czerpiemy z 25 lat doświadczeń unikatowych szytych na miarę programów. Organizujemy projekty w najdalszych zakątkach świata i najciekawszych miejscach w Polsce. Jesteśmy największym w Polsce organizatorem eventów narciarskich. Przygotowujemy projekty nagrodowe, motywacyjne, integracyjne i szkoleniowe.

  1. Członek założyciel MPI Club Poland
  2. Szkoła narciarska PZN – Polski Związek Narciarski
  3. Wyróżnienie w rankingu DIAMENTY FORBESA 2012/2013/2014
  4. Wyróżnienie w X edycji konkursu GEPARDY BIZNESU 2015
  5. Nominacja od Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej do Godła Liderów Najlepszych Firm w Polsce
  6. Od 2015 przynależność do klubu GAZEL BIZNESU

Rok powstania: 1992

Główna specjalizacja:

  1. Wyjazdy narciarskie
  2. Wyjazdy enogastronomiczne
  3. Wyjazdy VIP